Sádra k odlévání Tvrdá (přesná) Gédéo 1kg


Kvalitní sádra pro umělecké odlitky, nabízející výjimečnou přesnost a pevnost. Díky její hrubší zrnitosti a porozitě ji lze snadno malovat.
Informace o zboží
Kód :
766314
EAN :
3597587663140
Záruka :
24 měsíců
Dostupnost :
momentálně nedostupné   

176,42 Kč
145,80 Kč bez DPH

Detailní popis: Sádra k odlévání Tvrdá (přesná) Gédéo 1kg

Kvalitní sádra pro umělecké odlitky, nabízející výjimečnou přesnost a pevnost. Díky její hrubší zrnitosti a porozitě ji lze snadno malovat.
Vhodná pro vytváření nejrůznějších reliéfů a ornamentů. Lze ji brousit, lepit, obarvovat, parfémovat, malovat nebo lakovat za pomoci jiných produktů Gédéo. Pro vzájemné připevnění vytvořených výrobků k sobě, nebo k jejich připevnění na stěnu, použijte Gédéo Restaurovací sádru (reference: 766316).
Skladování: možno několik měsíců na suchém místě.
Čistič: mýdlová voda.
(reference: 766314 – 1 kg, 766315 – 5 kg)

UPOZORNĚNÍ: nevdechujte ani nepolykejte sádrový prach.

Návod k použití:
1) Míchejte s vodou v poměru 1 část objemu vody ku 2,5 částem objemu sádry.
2) Do čisté nádoby si nalijte vodu. Vezměte potřebné množství sádry, rozprášejte jej přes celý povrch hladiny a nechte 1 minutu odstát, následně míchejte pomocí malířského nože nebo špachtle po dobu      1 minuty.
3) Nyní směs opatrně nalijte proti jedné straně formy.
4) Nechte ztuhnout, před vyjmutím odlitku z formy počkejte 30 minut. Pro urychlení schnutí můžete předmět umístit do blízkosti zdroje tepla nebo jej na několik sekund vložit do mikrovlnné trouby.

TIPY: Pro odměření přesného množství sádry a vody pro vyplnění zvolené formy postupujte následovně: nejprve vyplňte formu až po okraj vodou, kterou přelijte do vhodné odměrky. Polovinu objemu vody z odměrky vylijte a přidejte 2,5 násobek tohoto objemu v sádře. Tímto způsobem získáte kvalitní směs o požadovaném objemu (např. 1 kg sádry + 0,4 l vody = 0,65 l sádrové směsi připravené k odlití).

Produkt: Sádra k odlévání Tvrdá (přesná) Gédéo 1kg je zařazen v těchto kategoriích